داد و قال آن طرف، خیر خواهانه یا مغرضانه؟

آخر کسی نیست بگوید شما که آن طرف نشسته اید و با یک اشاره، نصف آدم های این طرف را زیر رو رو میکنید و فکرشان را مشغول میکنید و نصف دیگر مشغول آن نیمه قبلی میشوند که حرفشان را بشنوند و احیانا جواب هم بدهند، تا اشاره دیگر، بیکارید؟؟
آن طرف هیچ اتفاقی نمی افتد؟ هیچ پدری پسرش را کتک نمیزند؟ هیچ زنی شوهرش را نمیکشد؟ مخالفان دولت و حکومت خود را دشمن خود نمیدانید؟ سرشان را سهوا زیر آب نمیکنید؟
بله با شما هستم. شما که سگ ها و گربه هایتان هم دیگر مشکل ندارند و در آزادی کامل هستند. اگر کسی بهشان چپ نگاه کند حتما جریمه میشود. حتما حق دارند هر جایی که دلشان خواست بروند. حتی با آن ها  پیمان زناشویی هم می بندید. مثلا با خر! حتما در دفتر اسناد رسمی ثبت هم میشود و این از حقوق بارز انسان و حتی خر است و آن جا آزادی کامل برقرار است.
آن قدر اوضاع گل و بلبل است که محض تنوع هم که شده، چهار بار میگویید اعدام فلانی (که حتما قضاوت شما درست است و قوه قضاییه قاتل این زن است. که همان روزی که او اعدام شد، دو اعدامی بخشیده شدند. چه بسا اگر شما نبودید کسی اصلا او را نمیشناخت و از طرف اولیا دم بخشوده میشد.) و اتفاقات را تماشا میکنید.
میگویید فلانی به خاطر حق شرکت در استادیوم بازداشت شده(بدون این که اتهام کامل او را بگویید، بدون این که بدانید این طرف چند نفر حاضر هستند با خواهرشان به ورزشگاه بروند) و بزرگش میکنید که زن و مرد حتما باید حقوق برابر داشته باشند.
روزی دو بار میگویید اسید پاشی(که اصلا معلوم نیست کار چه فرد یا افرادی است و طبل امر به معروف به دست میگیرید و مدعی حقوق زنان میشوید. که اگر من با استدلالی بی ربط تر ادعا کنم که این جنایات کار خود پلیدتان است، قاعدتا نباید جوابی داشته باشید.) و دیگر خودتان میدانید که کجا و چند میلیون نفر، بلایی میلیون بار بد تر از اسید پاشی سرشان آمد و شنیده هم نشدند. کی شود مانند دیدن.
نمیخواهم بگویم که این طرف هیچ مشکلی نیست و همه چیز خوب است، اما حرف حقیر این است که دوست دارم این حرفهای قشنگ و صلح طلبانه(!) را از دهان کسی بشنوم که بعضی چیزها را رعایت کند. نه ...
ندای شما حقوق بشر نیست، حقوق به شر است.
نهایتش بتوانید ده بیست نفر را بزرگ کنید، لیکن این طرف همه میدانیم که با شما چندچندیم.
و من الله توفیق...
/ 1 نظر / 30 بازدید
azadie.ir

تعارف داری؟! می ترسی که فحش بدی؟! تند تر ! خیلی تند تر! سه نقطه گذاشتن دیگه چه صیغه ایه؟! دانشجو باش! و نقد کن خیلی تند